ЧОМУ МЕДИТАЦІЯ КОРИСНА ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

ЧОМУ МЕДИТАЦІЯ КОРИСНА ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я
15/06/2017, 22/06/2017, 29/06/2017, 24/06/2017, 01/07/2017, 08/07/2017, 15/07/2017, 22/07/2017, 29/07/2017, 06/07/2017, 13/07/2017, 20/07/2017, 27/07/201719:00
ЛЬВІВ
С.Крушельницької, 1, студія MANTRA HOUSE
МолодіЖінкамЧоловікамБезкоштовно
Рейтинг: 1

За посиланням - чудова стаття, із перерахуванням причин, чому медитація - це те, чим нам всім необхідно займатись? Науковий погляд на древню практику.

1) Медитація дає можливість досягнути розуміння, що наш розум та наші емоції - це не ми самі, це дещо відокремлене, щось, що ми можемо свідомо контролювати, або за чим можемо прийнаймні просто спостерігати зі сторони. 
Завдяки медитації ми можемо побачити свої думки та відчуття як тимчасові, спричинені певними обставинами. Це допомагає уникати депресій, поганих настроїв та нав'язливих станів.

2) Медитація покращує нашу здатність зосереджуватись, навіть попри наявність подразнючих факторів. 
Це допоможе в роботі, у навчанні та в безлічі життєвих ситуацій. Адже більшість з нас тут, в інтернет-спільноті - це мешканці великих міст, які щоденно стикаються онлайн або офлайн із величезною кількістю зовнішніх подразників. Вміння не відволікатися (і не дратуватися) на них всіх - дуже цінне, та здатне значно підвищити нашу робочу продуктивність та загальний рівень задоволеності життям.

3) Медитація допомагає опанувати негативні почуття та зменшити загальний рівень стресу. 
Багато хто з нас схильний ховати неприємні думки подалі, певним чином "консервувати" їх у своїй голові. І чим більше назбирується таких думок - тим вищім стає наш загальний рівень тривожності, іноді це виливається навіть у фізичні хвороби. Медитація допомагає "дістати" такі думки зі свого розуму і повністю "роззброїти" їх.

4) Медитація зміцнює нашу пам'ять, однак вчені досі не знають, яким саме чином це відбуваєтся. 
Відомо, що медитація зміцнює нейронні зв'язки та певним чином активує деякі ділянки мозку, в тому числі ділянку, яка буцім-то відповідає за пам'ять. Але кінцевого офіційного підсумку, яким саме чином медитація покращує пам'ять, вчені ще не оприлюднили.

5) Медитація підвищує нашу емпатію - здатність співчувати іншим, розуміти їхні емоції. 
При цьому, як показали останні дослідження, медитація спрацьовує також як свого роду запобіжний механізм, який не дає нам виснажитись всіма цими чужими переживаннями. 
Можливо, вам знайома ситуація: коли довго втішаєш або намагаєшся якось підтримати свого друга, в якого сталась якась неприємність, то потім сам почуваєшся геть зовсім виснаженим. Регулярні практики медитації дають можливість співчувати, підтримувати, але не вигорати при цьому. 

6) Медитація знижує кров'яний тиск
Дослідники вважають, що це відбувається завдяки зниженню рівня гормонів стресу, які викликають запалення та інші фізичні проблеми.

7) Медитація додає сил (не редбул!!). 
Дослідники виявили, що медитація покращує загальний стан фізичного здоров'я, знижує стомлюваність. Таким чином медитація може стати чудовим альтернативим, нешкідливим та дешевим замінником чисельних хімічних енергостимулиторів. 

8) Медитація зміцнює імунітет
Це особливо актуально в зимовий грипозний період, а також в таку прохолодну погоду, яка тримається останні дні. 

9) Медитація допомагає запобігти генетичним порушенням
Вчені виявили, що регулярна медитація якимось чином (як саме вони поки що не знають) призводить до подовження теломер. Науковці припускають, що це може відбуватись за рахунок зниження стресу. 
Теломери захищають наші клітини, і чим довші ці теломери - тим довше клітини можуть жити і нормально функціонувати. 
Довжина теломер скорочується із віком, також є ймовірність, що вона скорочується і під впливом негативних факторів навколишнього середовища чи нашого із вами нездорового способу життя. 
Люди з короткими теломерами швидко стомлюються, втрачають життєві сили, у них рано з'являються зморшки, часто виникають простудні захворення, підвищений ризик виникнення серцево-судинних патологій, канцерогенезу, захворень репродуктивної системи, органів зору та інших вікових хвороб. Існує безліч доказів, що вкорочення теломер пов'язане із розвитком раку. 

Колись давно, 10 років тому, коли я тільки почала практикувати медитацію - вона була для мене просто цікавим способом провести небанально час і упорядкувати думки в голові. Але чим далі, тим частіше бачу / усвідомлюю / відчуваю на собі все більше і більше причин ніколи не нехтувати своїми щоденними практиками:)

 

Запрошуємо на щотижневі безкоштовні заняття із медитації: щосуботи в Медіатеці та щочетверга в Mantra House!

Також по темі:

comments powered by Disqus
Сподобалось? Проголосуй за нас :)

ТОП-5

5 нових за темою
5 нових за темою по Україні
Наверх