ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ, ЩО ДУХОВНЕ ЩАСТЯ - КОРИСНІШЕ ЗА МАТЕРІАЛЬНЕ

ВЧЕНІ ВИЯВИЛИ, ЩО ДУХОВНЕ ЩАСТЯ - КОРИСНІШЕ ЗА МАТЕРІАЛЬНЕ
15/06/2017, 22/06/2017, 29/06/201719:00
ЛЬВІВ
С.Крушельницької, 1, студія MANTRA HOUSE
067-420-29-21 або 093-366-31-95
МолодіЖінкамЧоловікамБезкоштовно
Рейтинг: 1

Науковці виявили, що хороший психологічний стан людини впливає на її гени. Проте не все щастя є справжнім — задоволення власних матеріальних потреб є не таким корисним для організму, як задоволення потреб духовних.

«Філософи давно відрізняють дві основні форми задоволення: „гедоністичну“, що являє собою приємні переживання індивіда, та більш глибоку „евдемоністичну“, за якої індивід прагне осягнути сенс життя та досягти благородної мети, яка виходить за рамки простого самозадоволення», — пишеться в дослідженні групи біологів з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл.

«З багатьох досліджень ми знаємо, що обидві форми задоволення [і гедоністичне, і евдемоністичне] пов’язані з поліпшенням фізичного і психічного здоров’я, а також знижують рівень стресу та депресії. Проте ми знали менше про біологічні основи цих відносин», — говорить Барбара Л. Фредріксон, заслужений професор психології в Коледжі мистецтв і наук в Університеті Північної Кароліни.

Вчені виявили, що у людей, які переживають евдемоністичне щастя, задовольняють свої духовні потреби, імунні клітини перебувають у доброму стані. В таких клітинах зафіксована висока експресія генів, які відповідають за боротьбу проти вірусів, і навпаки — низькі рівні експресії генів, пов’язаних із запальними процесами.

А у людей, які переживали гедоністичне щастя, радість від фізичних задоволень, показники були протилежними. Експресія генів, пов’язана із запальними процесами, була високою, а та, що пов’язана із боротьбою проти вірусів, низькою.

Проте всі 80 чоловік, які брали участь в експерименті, назвали себе щасливими незалежно від того, що викликало їхню радість: задоволення фізичних чи духовних потреб.

«Це дослідження говорить нам про те, що різні види задоволення мають різний вплив на людський геном (сукупність спадкової генетичної інформації), хоча при цьому рівень позитивних емоцій однаковий. Мабуть, геном людини набагато чутливіший до різних способів досягнення щастя, ніж свідомий розум», — говорить Стівен Коул, професор Каліфорнійського університету медицини, один з авторів дослідження.

За словами Барбари Фредріксон, можна кожного дня досягати відчуття задоволення, проте воно буде короткостроковим і має негативний вплив на організм в довгостроковій перспективі. Дослідниця говорить, що фізичні задоволення можна порівняти з порожніми калоріями в емоційній сфері.

«Ми можемо зробити себе щасливими за допомогою простих задоволень, але ці „порожні калорії“ не допомагають нам розширити нашу свідомість і не йдуть нам на користь на фізичному рівні. На клітинному рівні наші тіла, виявляється, краще реагують на такі види задоволення, які мають відношення до почуття спільності та досягнення цілей», — говорить Барбара Фредріксон.

Медитація - чудова річ, яка дає можливість не тільки покращити своє фізичне та ментальне здоров'я, але й отримати духовну користь.

Навчитись медитації можна безкоштовно - на Перших курсах медитації у Львові.

Також по темі:

comments powered by Disqus
Сподобалось? Проголосуй за нас :)

ТОП-5

5 нових за темою
5 нових за темою по Україні
Наверх