Виставка "Вірменські хачкари"

Виставка
16/06/2017 - 27/06/20179:00 - 18:00
КИЇВ
вул. Володимирська, 24
Перегляд карти
Рейтинг: 0

На території Національного заповідника «Софія Київська» відкривається виставка просто неба «Вірменські хачкари», символів національної культури Вірменії – традиційних кам’яних стел з різьбленим зображенням хреста.

Хачкари (вірм. «хач» – хрест і «кар» – камінь) – це декоративно-архітектурні скульптури, засновані на стародавніх національних традиціях. Вони відрізняються багатством форм і не мають аналогів у жодній культурі світу.

Виникнення перших пам’ятників датується початком IV століття, після прийняття вірменами християнства. Сьогодні у Вірменії налічуються десятки тисяч таких артефактів, кожен з яких вирізняється неповторним візерунком. У 2010 році хачкари були внесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Історична ретроспектива свідчить, що протягом тисячолітнього проживання в Україні, вірмени виготовили і встановили безліч хачкарів. Склалася традиція спорудження вірменами фонтанів, колодязів, оборонних споруд для потреб міст, а також встановлення хачкарів, як символа християнської віри, ознаменовуючи важливі події.

Урочисте відкриття відбудеться 16 червня об 11.00

Також по темі:

comments powered by Disqus
Сподобалось? Проголосуй за нас :)

ТОП-5

Наверх