Поезія гумору: від Котляревського до Космини

Поезія гумору: від Котляревського до Космини
16/12/201716:00-19:00
КИЇВ
Московська 40б,
Рейтинг: 1

Думали ми, думали і ось що надумали! Говорячи про українську поезію, ми, зазвичай, концентруємо увагу на «серйозндому» стилі – громадянській ліриці, любовній поезії, урбаністиних візіях. А така важлива річ, як український гумор у віршах – зазвичай залишається збоку. Це несправедливо – вирішили ми! І тому черговий творчий вечір від культурно-просвітницького проекту «ЗНАЙ НАШИХ» буде присвячений смішному у всіх його проявах і носитиме назву: «Поезія гумору: від Котляревського до Космини».

Гумор в українській поезії існував ще задовго до Івана Котляревського, але саме цей автор перетворив його на самодостатній прийом. Так сталося, що саме «смішному» твору «Енеїда» випало відкрити нову епоху української поезії. Та не Іваном єдиним – в літературі того часу існували майже два десятки авторів, які залишили по собі зразки українського гострого слівця. У середині ХХ ст. лаври першого гумориста України беззаперечно завоював Степан Руданський. Багато хто його «співомовки» вивчав зі шкільних років, однак не лише про соціальні теми писав Степан – так званий гумор «нижче пояса» у нього був на рівні вище голови! У ХХ столітті традиції українського гумору продовжили чимало авторів, серед яких Іван Немирович, Степан Олійник, Дмитро Білоус, Павло Глазовий, Микола Савчук. Більш того, веселі вірші писали поети, які у нас вважаються традиційно «серйозними» - Тарас Шевченко, Іван Франко, Василь Симоненко. А літератори об’єднання «Бу-Ба-Бу» відкрили нову, постмодерну сторінку українського гумору. І це лише невеликий перелік українських літературних постатей, дотичних до традицій смішного в поезії.

І, продовжуючи українську гумористичну традицію, чимало сучасних авторів пишуть у жанрі сміху, пародії, сатири, бурлеску та травестії. Деяких із них ми зможемо вітати на нашому вечорі – Юрка Космину, Володимира Олівця, Григорія Новохатька та Наталю Музиру. А гідну компанію їм складуть музиканти Живосил Лютий та Богдан Буткевич.

Отож, приходьте до нас:
- послухати традиційну історико-поетичну лекцію про гумор від Назара Розлуцького;
- насолодитись виконанням творів класиків українського гумору та сучасних поетів;
- самим взяти участь у нашому вечорі і представити когось із поетів-гумористів;
- провести час гарно, приємно і весело;

МИ ВАС ЧЕКАЄМО:

16 грудня

о 16:00

у Музей української діаспори
(вул. Московська, 40Б, можна пішки дійти від станції "Арсенальна" або Печерська").

УВАГА! Гумор – річ непередбачувана. Тож на вечорі можливе зачитування віршів на провокаційні теми: націоналістичну, ксенофобську, антисемітську, сексуальну, тощо.

УВАГА для тих, хто хоче стати учасником! Бажаючих зачитати вірші поетів-гумористів та власні тексти просимо реєструватися за формоюhttps://docs.google.com/forms/d/1m8FMezp4ab-RkWqrXXAKrKsgL14s1crjjkMvLvxAUFc/edit. Кількість місць обмежена.

Також по темі:

comments powered by Disqus
Сподобалось? Проголосуй за нас :)

ТОП-5

Наверх